Medlemmer av kommunestyret 2023-2027

Kommunestyret i Andøy består av 23 medlemmer. Under finner du oversikt over medlemmene. 

Andøy kommunestyre 2023-2027
Navn Rolle Parti Tlf.nr. E-post
Kjell-Are Johansen Ordfører AP 99236700 kjell.are.johansen@andoy.kommune.no
Jitse J. Buitink Varaordfører SV 90076332 jitse.buitink@andoy.kommune.no
Judith A. Johansen Medlem AP 95241729 judithaarstein.johansen@gmail.com
Stein Håkon Eilertsen Medlem AP 47302404 shaakoneilertsen@gmail.com
Tommy Lyngra Søberg Medlem AP
Line E. Ernestussen Medlem AP 95940326 ernestussen.ap@gmail.com
Thomas P. Seines Medlem AP 97107602 thomas.seines@andoy.kommune.no
Tone H. Neergaard Medlem AP
Bjørn-Roger Steen Medlem AP
Matz Abrahamsen Medlem H 95080253 matz.abrahamsen@gmail.com
Odd Steinar Haugen Medlem H 91356694 oddsteinar.haugen@hotmail.com
Jonni H. Solsvik Medlem H 95231821 jonni.solsvik@gmail.com
Johannes K. Benjaminsen Medlem H 97102609 johannesbenjaminsen@gmail.com
Andrea S. Blikeng Medlem H
Rebecca Dreyer-Eriksen Medlem SV reberiksen@hotmail.com
John Helmersen Medlem SV
Knut A. Nordmo Medlem SP 95949146 k.nordmo@frisurf.no
Lill Pettersen Medlem SP
Torfinn Bø Medlem SP
Halvar Rønneberg Medlem FRP 99208640 halvarronneberg@gmail.com
Karl Øyvind Bråten Medlem FRP 91358619 kabraten22@gmail.com
Malin T. Abrahamsen Medlem MDG 91854750 m.t.abrahamsen@outlook.com
Gard L. B. Michalsen Medlem V 91732534 gard@caroliussen.no

 

 

 

Varamedlemmer i kommunestyret 2023-2027

Varamedlemmer i kommunestyret 2023-2027
Navn Parti Nummer
Morten Sørlundsengen AP 1
Charlotte H. Lassesen AP 2
Stein Ivar Johansen AP 3
Morten Skoglund Ellingsen AP 4
Liv Heidi Paulsen AP 5
Einar Åbergsjord AP 6
Edel Kristin Brox Lyngra-Søberg AP 7
Roger Sellevoll Jacobsen AP 8
Siv Elisabeth Loe AP 9
Iris Bjørklund Ryssing AP 10
Ingrid Birgitte Isaksen Olsen AP 11
Therese Moen Enoksen H 1
Adrian Ra Amundsen H 2
Trine Horn H 3
Villma Borgen H 4
Jakob Adel Benjaminsen H 5
Ingvill Eliassen H 6
Kate Eliassen H 7
Ole J. Nilsen H 8
Rita Nilssen SV 1
Linèa Marie Buitink SV 2
Magnar Elling Svandal SV 3
Oddvar Rikard Berg SV 4
Nikoline Spjelkavik SV 5
Cato Håkonsen SV 6
Odd Arne Andreassen SP 1
Rune Stave SP 2
Tore Benjaminsen SP 3
Jakop Mortensen SP 4
John Alfred Nilsen SP 5
Vaiva Kazakeviciene SP 6
Kolbjørn Harald Blix FRP 1
Karina Næss FRP 2
Britt Moum Næss FRP 3
Nina B. Andersen Thomassen FRP 4
Espen Rønneberg-Hansen FRP 5
Stig Raymond Jensen MDG 1
Beate Stellander MDG 2
Ingvild Cecilie Holann MDG 3
Isabel Yunuen Lorentzen MDG 4
Kristine Lauritzen V 1
Karl Rasmus Dahle V 2
Harald Fodstad V 3
Lisbeth Seppola V 4